Geoblog.pl    deryngs    Podróże    Na Końcu Świata    Stolica Nowej Zelandii :)

Stolica Nowej Zelandii :)

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Wellington

2012-03-10 do 11
Nowa Zelandia, Wellington Region, Wellington

Kto wiedział, że Wellington to stolica Nowej Zelandii? Przyznać się hrhr. My nie wiedzieliśmy :) Byliśmy święcie przekonani, że to Auckland jest miastem stołecznym. Zonk.

W każdym razie jesteśmy w Wellington. Jest 17:45, stoimy na parkingu przed portem. Nie zdążymy już nic dzisiaj zobaczyć (do miasta nie chce nam się iść hehe), resztę dnia traktujemy zatem jako czas na organizację.

Zaczynamy od zakupów. Mają nam starczyć do końca pobytu w NZ. Oprócz chleba, mleka, owoców i warzyw, cały rdzeń kupiliśmy w najtańszym w kraju (teoretycznie) markecie - Pack'n Save. Obładowaliśmy wolne przestrzenie pod łóżkiem i ruszyliśmy na nasz campsite.

Pole kampingowe Camp Elsdon (prywatne) jest w porządku. Biega sobie udomowiony osioł, kilka kucyków i pani gospodyni ze smyczą za nimi ;) Wyposażenie jest niezłe, niczego nie brakuje. Dodatkowo jest to najtańszy zasilany campsite na jakim byliśmy. 25 dolców to dobra cena. Prysznic w cenie. Respect.

W recepcji kupiliśmy proszek do prania (2 porcje) i dwa żetony: na pralkę i na suszarkę. Zrobiliśmy mega prańsko. Suszyło się dwa dni (codziennie pada), ale w końcu się wysuszyło :)

Z bananami na mordkach, mokrymi ciuchami i po pysznym śniadaniu (naleśniki z czekoladą, orzechami i bananami) jedziemy na teren pięknego, najstarszego w Nowej Zelandii parku narodowego Tongariro National Park. Cały czas pada deszcz, w tej kwestii nie mamy ostatnio szczęścia.

POGODA;
Leje non stop. Mamy już deszczu po same jaja (Magda po samą dupę), ale żyjemy :) Chłodno, 19/10 stopni.

PODLICZENIE KOSZTÓW:
- Kamping (zasilany), 1 noc, Camp Elsdon Porirua: NZD25
- Pranie + suszenie + proszek na dwa prania: 6NZD
- McDonalds (2x duża kawunia + 2x muffin 12, cheesburger 2.4): NZD14.4
- Paliwo: NZD68.7
- Zakupy (herbata Bells 30 torebek 1.5, chleb tostowy 1.5, pasta Colgate 2, 12 jajek 4.5, mleko 3l 4, ryż 500g 2, 12x baton museli 6, odżywka Palmolive 400ml 4, 6x woda 1.5l 6, penne 500g 1 i inne): NZD65.5

ŁĄCZNIE: NZD173.6

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

deryngs
deryngs